Отборът на Бразилия победи с 1:0 Англия на митичния Уембли“

...

Детето-чудо на Бразилия открадна шоуто срещу Англия на Уембли

Отборът на Бразилия победи с 1:0 Англия на митичния „ Уембли “ в другарски мач. Единственото попадение осъществя в 80-ата минута детето-чудо на Селесао Ендрик, който едвам на 17 години загатна за огромното бъдеще, което го чака. Влязъл като запаса, звездата на Палмейрас вкара първия си гол за Бразилия в едвам третия си мач при мъжете.

Домакините започнаха по-активно срещата, все пак първият удар в очертанията бе в интерес на бразилците, откакто в 9-ата минута Родриго стреля, само че Джордън Пикфорд улови.

В 12-ата минута Бразилия оформи бърза контраофанзива. Рафиня насочи диагонален удар към вратата, само че ударът му беше блокиран от Кайл Уокър.

В 20-ата минута Гарет Саутгейт направи насилствена промяна, откакто на мястото на капитана Кайл Уокър влезе дебютантът Езри Конса.

Само 120 секунди по-късно Деклан Райс се хвана невярващо за главата, откакто пропусна добра опция. Той стреля от близко, само че ударът му беше париран от Данило.

Бразилците бяха доста покрай попадение. В 35-ата минута гостите уцелиха гредата. След многоходова и бърза офанзива, Лукас Пакета засече пай пас навръх границата на наказателното поле и стреля, само че топката срещна левия дирек.

В 43-ата минута Хари Магуайър изправи на нокти почитателите на Трите лъва. Защитникът позволи неточност пред вратата си, опитвайки да върне към стража, само че притиснат от Рафиня изпусна топката, бразилецът стреля, само че ударът мина настрана от вратата на Англия, посредством и на намесата на Джордан Пикфорд.

След почивката още веднъж Англия опита напън, само че той не докара до търсения резултат. Вратарят на Бразилия Бенто отрази удар на Антъни Гордън от близко в 50-ата минута.

В 63-ата минута бразилците още веднъж сътвориха чудесна опция. Лукас Пакета получи топката, стреля по диагонал без да се бави, само че ударът му мина на сантиметри около левия дирек.

В 70-ата минута Конър Галахър падна в наказателното поле и изиска дузпа, само че основният рефер бе безапелационен, че съприкосновението с Лукас Бералдо не е било задоволително.

Направените смени в заключителните 20 минути понакъсаха другояче динамичната игра. От това се възползва отлично отборът на гостите.

Винисиус стреля, Джордан Пикфорд отрази удара му, при добавката детето-чудо на Палмейрас се разписа за Бразилия. Ситуацията беше тествана с ВАР поради подозрения за засада, само че след разчертаването се видя, че такава няма.

В продължението на мача Ендрик можеше да вкара и втори гол, само че вратарят на Англия въпреки всичко опази мрежата си.

Състави:

Англия (4-2-3-1): 1. Пикфорд; 2. Уокър, 5. Стоунс, 6. Магуайър, 3. Чилуел; 4. Райс, 8. Галахър; 7. Фодън, 10. Белингам, 11. Гордън; 9. Уоткинс

Треньор: Гарет Саутгейт

Бразилия (4-3-3): 1. Бенто; 2. Данило, 14. Бруно, 25. Бералдо, 6. Уендъл; 15. Гомес, 5. Гимараеш, 8. Пакета; 11. Рафиня, 7. Винисиус, 10. Родриго

Треньор: Дорвиал Жуниор

England and Brazil Squads that about to face off.