Отборът на Брайтън постигна шестата си победа от началото на

...

Шеста победа за Брайтън през сезона във Висшата лига

Отборът на Брайтън реализира шестата си победа от началото на сезона в британската Висша лига.

Тимът се оправи с госта си Борнемут в дуел от 20-ия кръг на шампионата.

Домакините стигнаха до триумфа с 2:0, като даже едно попадение за състава бе анулирано в средата на второто полувреме.

След единствено 3 минути игра Алиреза Джаханбакш даде преднина на " чайките " с красиво осъществяване от междинна отдалеченост. Той получи асистенция в наказателното поле и без да се бави прати кълбото по диагонала в мрежата за 1:0.
 Снимка 459303
Източник:

Натискът на Брайтън не спря и за минута, като бе същинско знамение, че Борнемут не получи нови голове във вратата си преди паузата.

След почивката Бърн вкара технично за 2:0. Положението обаче бе прегледано чрез системата за видеоповторение ВАР и по-късно анулирано. Повторенията не убедиха почитателите, че решението е акуратно, най-много заради обстоятелството, че само ръката на голмайстора бе зад бранителите на противника.
 Снимка 459304
Източник:

Така или другояче нов гол падна и той още веднъж бе в същата врата. Този път разногласия и полемики нямаше, а Аарън Мой не даде опция на стража на гостите за реакция, оформяйки крайното 2:0.