Отборът на Ботев Враца победи Берое с 1:0 като домакин

...

Ботев Враца ще играе бараж срещу Марек за оставане в Първа лига

Отборът на Ботев Враца победи Берое с 1:0 като хазаин в дуел от последния, 35-и кръг в Трета група на Първа лига и си обезпечи присъединяване в баража за оставане в българския футболен хайлайф.

Ботев зае 14-ото място с 33 точки в крайното класиране и ще се изправи против третия от Втора лига Марек в баража на 30 май от 19:00 часа.

Футболистите на Ботев Враца стартираха интензивно и Даниел Генов удари греда за домакините откакто стреля от директен свободен удар.

Генов съумя да се разпише в 17-ата минута. При поредна офанзива на Ботев, той засече топката с глава след центриране на Спас Георгиев и осъществя за 1:0 в интерес на врачани.

След почивката Даниел Генов удари за повторно греда със мощен изстрел в 58-ата минута.

В 74-ата влезлият като запаса Марко Мажуга насочи нов удар към вратата на Берое, само че без триумф и резултатът остана 1:0 в интерес на врачани.

Тимът на Берое, който към този момент си бе обезпечил опазване на мястото в Първа лига и през идващия сезон, приключи на 11-а позиция с 42 точки.