Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи с 4:0 над Марица

...

Ботев се справи с Марица в контрола, Мертенс се завърна в игра

Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи с 4:0 над Марица (Пловдив) в контролна среща в паузата на националните тимове. Двубоят се игра на Футболен комплекс " Никола Щерев - Старика ".
Прочетете още
" Канарчетата " имаха надзор над мача през всичките 90 минути. Срещата стартира с ранно попадение в интерес на футболистите на Душан Керкез. След мощен удар от границата на наказателното поле, Мартин Секулич откри резултата в интерес на " жълто-черните ". В 30-тата минута удар на Уме Емануел срещна напречната греда.

До края на първата част последваха голям брой рискови офанзиви пред вратата на " синьо-жълтите " само че двата отбора се отдръпнаха на почивката при резултат 1:0.

На полувремето в състава на " жълто-черните " бяха осъществени голям брой смени. След дълго неявяване, първи минути записа халфът Дилан Мертенс. В 64-тата минута пробив от дясно на фланга докара до недоразумение в отбраната на Марица и се стигна до автогол. В 70-тата минута на мача, " канарчетата " получиха правото на 11-метров углавен удар - Антоан Бароан застана зад топката и направи резултата типичен.

В 81-та минута гостите останаха с човек по-малко. В 87-та минута, Дилан Мертенс навлезе в наказателното поле на гостите, стреля, топката се отби от вратаря, а Самуел Акере бе на точната позиция и означи за 4:0.

До края на дуела няколко положителни пробива по двете крила приключиха с неточни удари във вратата на гостите.

Следващата събота Ботев Пловдив гостува на Ботев Враца в среща от шампионата. Марица е хазаин на Монтана също в събота в дуел от Втора лига.

Ботев: Хидает Ханкич, Николай Минков, Джаспър ван Хертъм, състезател на проби, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Лъчезар Балтанов, Ивелин Попов, Уме Емануел, Амаду Думбуя, Мартин Секулич
Източник: trafficnews.bg