Отборът на Ботев Пловдив постигна обрат от 0:1 до 2:1

...

Ботев Пловдив обърна Локомотив София за първа победа под ръководството на Стефан Стоянов

Отборът на Ботев Пловдив реализира поврат от 0:1 до 2:1 при визитата си на Локомотив София в дуел от предпоследния четвърти плейофен кръг на Първа лига.

Столичните „ железничари “ откриха резултата на стадион „ Локомотив “ в 33-ата минута, когато Антонио Вутов направи опит за двойно подаване със Станислав Костов в наказателното поле на „ канарчетата “, а нападателят Костов бе повален на земята след шпагат на Николай Минков в краката му и реферът Железов отсъди дузпа в интерес на домакините. Зад топката застана Вутов, който се разписа в противоположния низък десен ъгъл на вратаря Георги Аргилашки.

Радостта на „ червено-черните “ бе мимолетна, защото „ жълто-черните “ възвърнаха равенството четири минути по-късно. Рой Херман получи топката в половината на Локомотив, напредна към пеналтерията и пусна по диагонал извеждащо подаване по земя към връхлитащият Николай Минков, който завоюва единоборство с Матеус Дуарте и с изстрел от близка отдалеченост прати кълбото в горния десен ъгъл на стража Бубакар Гайе.

Ботев Пловдив направи цялостен поврат в 50-ата минута. Голмайсторът Ников пусна дълго извеждащо подаване по десния фланг към Абдулай Траоре, който нахлу в наказателното поле на домакините и с мощен шут закова топката в далечния горен десен ъгъл на Гайе.

В класирането отборът на Стефан Стоянов заема десетата позиция с актив от 36 точки, на шест пункта зад деветия Локомотив София.