Отборът на Ботев (Пловдив) направи 4:4 с Рига в първата

...

Ботев със зрелищно голово равенство срещу Рига в мач продължил 120 минути

Отборът на Ботев (Пловдив) направи 4:4 с Рига в първата си контрола в Дубай. Елвис Ману вкара три от четирите гола за " канарчетата ", а Абдулайе Траоре се регистрира с един. Двубоят бе с 4 полувремена по 30 минути и бе изгледан персонално от притежателя на пловдивчани Антон Зингаревич.
Прочетете още
Рига поведе в резултата още в 5-ата минута с гол от дузпа. Шест минути по-късно Ботев възвърне равенството с попадение на Траоре в 12-ата минута.

Само минутка по-късно обаче контраофанзива на Рига приключи с гол. Така след първите 30 минути игра Рига водеше с 2:1.

Още в третата минута на второто тридесетминутно полувреме Рига означи третия си гол.

В третата част Елвис Ману се разписа за Ботев, с цел да понижи преднината на латвийците единствено на гол - 2:3.

В последната част от общо четирите по 30 минути Елвис Ману осъществя от дузпа, с което изравни и резултата 3:3. 29-годишният нападател осъществя своя хеттрик, с цел да даде преднина на Ботев за първи път в дуела, само че в края на мача латвийците съумяха да изравнят и оформят крайното 4:4.

Това беше втора контрола за пловдивчани от началото на зимната подготовка. В първата си инспекция Ботев победи с 8:0 Гигант.
Източник: trafficnews.bg