Отборът на Ботев Пловдив е вторият четвъртфиналист в турнира за

...

Полетът на "канарчетата" продължава с 1/4-финал за купата

Отборът на " Ботев " Пловдив е вторият четвъртфиналист в шампионата за Купата на България по футбол. " Канарчетата " победиха " Славия " с 2:1 в София, с което реализираха пета поредна победа.
ЦСКА 1948 изхвърли " Берое " от Купата на България Втородивизионният тим е на 1/4-финал
Двете попадения за гостите от Пловдив бяха дело на Тодор Неделев. Калоян Кръстев вкара единствения гол за " белите ".

Въпреки тежките атмосферни условия, " жълто-черните " стигнаха до гол още в 3-ата минута. Лазар Марин центрира към Неделев отляво, а националът на България вкара за 1:0.

След попадението домакините се активизираха, само че вместо да изравняват, те получиха втори гол. Филип Филипов проби отдясно и подаде към Шопов, който изведе Неделев на страхотна позиция, а халфът прати топката във вратата на Георги Георгиев за 2:0.

През второто полувреме играчите на Златомир Загорчич постановиха напън и в 61-ата минута резервата Калоян Кръстев върна едно попадение. " Славия " опита да изравни резултата и означи гол посредством Емил Виячки в добавеното време, само че попадението бе анулирано заради засада.
Източник: btvnovinite.bg