Отборът на Борусия Мьонхенгладбах победи Щутгарт с 2:0 в двубой

...

Рафаел изведе Мьонхенгладбах до нов успех

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах победи Щутгарт с 2:0 в дуел от 5-я кръг на Бундеслигата.

Двете попадения за домакините осъществя бразилецът Рафаел.

Успехът бе втори за Борусия Мьонхенгладбах, а отборът към този момент има 8 точки на шестото място във краткотрайното класиране в немското състезание.

Отборът на Щутгарт пък е 10-и с 6 точки в актива си все още.

Гостите пропуснаха добър късмет още в 6-ата минута, когато Симон Тероде стреля с глава, само че неопределено.

Ларс Щиндъл от Борусия Мьонхенгладбах опитва мерника си от границата на наказателното поле, само че също не съумя да осъществя.

Минута след подновяването на играта през второто полувреме отново Симон Тероде пропусна за Щутгарт.

В 57-ата обаче бразилецът Рафаел сподели класа и оползотвори подаване от Нико Елведи, реализирайки за 1:0 в интерес на домакините от Мьонхенгладбах.

Десетина минути по-късно гостите още веднъж пропиляха опция да гол. Денис Аого засече комфортен пас и стреля, само че ударът му бе блокиран.

Домакините повишиха на 2:0 в 74-ата минута откакто още веднъж Рафаел бе прецизен от дузпа. Денис Аого наруши разпоредбите минута по-рано и футболистите на Борусия Мьонхенгладбах получиха правото да изпълнят дузпа, а Рафаел оформи крайното 2:0.