Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с 3:2 над Хофенхайм

...

Хофе и Борусия Д спретнаха истинско шоу, Халанд уплаши гостите

Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с 3:2 над Хофенхайм в мач от 20-ия кръг на немската Бундеслига.

"Жълто-черните " откриха още в шестата минута с гол на Ерлинг Халанд, който доближи до съвършено подаване и с мощен удар по земя прати топката в мрежата на Хофе.

Десетина минути по-късно точно той уплаши почитателите на Борусия, защото напусна терена поради травма. Все отново норвежкото дете-чудо успокои пристрастеностите, връщайки се малко по-късно.

В края на първата част Хофе върна равенството посредством Андрей Крамарич, а втората част ни предложи същинско представление.

В 58-ата минута Марко Ройс още веднъж изведе Борусия напред, а осем минути по-късно Давид Раум имаше нещастието да прати топката в личната си врата и да повиши задатъка на съперника.

В 77-ата минута Жоржиньо Рютер оформи крайния резултат с акуратен удар в долния десен ъгъл.

Така Борусия продължава победната си серия и диша във врата на Байерн, който е с три точки повече и мач по-малко. Хофе, от своя страна, записа втора поредна загуба и остава шести с 31 пункта.