Отборът на Борусия Дортмунд постигна победа с 3:2 като гост

...

Дортмунд надви Хофенхайм в голово шоу, Холанд напусна терена контузен

Отборът на Борусия Дортмунд реализира победа с 3:2 като посетител на Хофенхайм в зрелищен дуел от 20-ия кръг на Бундеслигата.

На Ерлинг Холанд му бяха нужни единствено шест минути, с цел да открие резултата, откакто се разписа в опразнената врата, възползвайки се от пас на Дониел Мален. Малко по-късно на домакините им се наложи да заменят Кристоф Баумгартнер поради травма. В 28-ата минута Крис Ричардс можеше да изравни, само че напречната греда спря изстрела му с глава. Все отново в добавеното време на първата част Хофенхайм възвърне равенството. Тогава Андрей Крамарич засече с воле центриране на Илас Бебу и по този начин вкара своя гол номер 100 с фланелката на отбора.

В 58-ата минута обаче капитанът Марко Ройс върна преднината на “жълто-черните ” с точния си шут. В 63-ата минута Холанд тормози почитателите на отбора, откакто беше сменен поради контузия. Само три минути по-късно Мален пусна изострен пас в наказателното поле, който провокира автогол на Давид Раум. В 77-ата минута Жоржиньо Рутер преодоля Грегор Кобел, като със своето попадение той даде очаквания на домакините, че могат да избегнат провалянето. Това можеше да стане в 89-ата минута, само че тогава резервата Себастиан Руди не съумя да се разпише от чудесна позиция и по този начин Борусия си потегли с крайния триумф.

Дортмунд остава на второто място в класирането с актив от 43 точки или единствено с три по-малко от водача Байерн Мюнхен, чийто мач от кръга е на следващия ден. Хофенхайм пък отстъпи с една позиция и към този момент е шести в подреждането с 31 извоювани пункта.
 Минал през Байерн отиде чартърен в Хофенхайм Минал през Байерн отиде чартърен в Хофенхайм 21 яну | 19:51  Дортмунд потрива ръце за още 5 млн. евро от Дембеле, каталунците са в шах Дортмунд потрива ръце за още 5 млн. евро от Дембеле, каталунците са в шах 21 яну | 17:49  Наставникът на Борусия (Д): Нямаме причини, с които да отговорим на рецензиите Наставникът на Борусия (Д): Нямаме причини, с които да отговорим на рецензиите 21 яну | 15:11  Хофенхайм удължи контракта на немски национал Хофенхайм удължи контракта на немски национал 21 яну | 13:34  Директор на Дортмунд: Притискаме Холанд? Глупости! Директор на Дортмунд: Притискаме Холанд? Глупости! 20 яну | 16:45 Още от Футбол свят  Саутхамптън - Манчестър Сити (съставите) Саутхамптън - Манчестър Сити (съставите) 22 яну | 18:45 32 0  Гройтер Фюрт сподели, че към момента мечтае за избавление Гройтер Фюрт сподели, че към момента мечтае за избавление 22 яну | 18:28 190 0  Фрайбург се оправи с Щутгарт Фрайбург се оправи с Щутгарт 22 яну | 18:28 151 0  Ман Юнайтед 0:0 Уест Хам, Ман Юнайтед 0:0 Уест Хам, "червените дяволи " не могат да отблежат 22 яну | 18:28 4892 35  Леверкузен се развихри против Аугсбург Леверкузен се развихри против Аугсбург 22 яну | 18:23 226 0 Виж всички Водещи Новини  Локомотив (Пловдив) обърна Марица с три гола за 15 минути Локомотив (Пловдив) обърна Марица с три гола за 15 минути 22 яну | 15:48 12920 14  Ботев (Пд) сподели добра игра и стигна до тъждество против съветския първенец Ботев (Пд) сподели добра игра и стигна до тъждество против съветския първенец 22 яну | 16:00 17748 68  Недялков за летния призрачен сън: Страдам към този момент четири месеца, рухнах душевен и се притеснявах дали ще играя още веднъж Недялков за летния призрачен сън: Страдам към този момент четири месеца, рухнах душевен и се притеснявах дали ще играя още веднъж 22 яну | 07:28 40967 74  Дани Начев: Няма да се израдвам, в случай че вкарам на Левски в efbet Лига Дани Начев: Няма да се израдвам, в случай че вкарам на Левски в efbet Лига 22 яну | 10:52 31233 207  Лудогорец се ядоса на португалци, може да ги даде на ФИФА Лудогорец се ядоса на португалци, може да ги даде на ФИФА 22 яну | 10:13 22538 10 Класиране Програма