Отборът на Борусия (Дортмунд) победи със 7:0 гостуващия Нюрнберг в

...

Борусия разгроми Нюрнберг със 7:0 и излезе втори

Отборът на " Борусия " (Дортмунд) победи със 7:0 гостуващия " Нюрнберг " в дуел от петия кръг на немската Бундеслига.

Така отборът на Люсиен Фавър излезе на второ място в класирането. Това беше най-убедителният триумф на " Борусия " от 1986 година.

Якоб Бруун Ларсен откри резултата в 9-ата минута. Останалите попадения бяха дело на Марко Ройс (два), Лукас Мюл, Ашраф Хакими, Мануел Аканджи и Жадон Санчо. За " Нюрнберг " игра някогашният нападател на " Лудогорец " Върджил Мисиджан.

Съперникът на разградчани в Лига Европа " Байер " (Леверкузен) реализира втори следващ триумф след 2:1 в Дюселдорф против " Фортуна " и с 6 точки прогресира до 11-ото място. Кевин Фоланд вкара двете попадения след почивката.