Отборът на Болоня постигна впечатляваща победа над Лацио с 2:1

...

Болоня посече Лацио насред Рим след обрат и не се предава в битката за Топ 4

Отборът на Болоня реализира впечатляваща победа над Лацио с 2:1 в Рим в среща от 25-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините, които преди няколко дни победиха Байерн Мюнхен в първия си мач от осминафиланите на Шампионската лига, влязоха по-добре в мача и поведоха в 18-ата минута, когато Густав Исаксен бе прецизен след асистенция на Чиро Имобиле.

Болоня обаче последователно подвигна оборотите и преди да изтекат 40 минути игра Усама Ел Азузи изравни за гостите. Той се възползва от огромна неточност на вратаря Иван Проведел и вкара един от най-лесните голове в кариерата си. Ситуацията бе прегледана с ВАР, само че се откри, че играчът не е бил в засада и попадението бе прието.

В 44-ата минута шут на Матео Гендузи от домакините бе изчистен от голлинията.

Болоня стигна до цялостния поврат в 78-ата минута, когато звездата на отбора Йозуа Циркзее, който е наблюдаван от Милан, вкара от воле в долния ляв ъгъл на вратата.

Благодарение на трите точки Болоня се изравни с Аталанта и продължи битката за Топ 4, чиито места подсигуряват класиране за Шампионската лига. Лацио е на осмо позиция сред отборите на Фиорентина и Наполи.