Отборът на Болоня направи голям обрат от 1:3 до 4:3,

...

Болоня задмина Ювентус след мач със 7 гола

Отборът на Болоня направи огромен поврат от 1:3 до 4:3, надделявайки при гостуването си на Бреша в среща от третия кръг на Серия “А”. Обратът беше подкрепят съществено от червен картон при започване на второто полувреме, " извоюван " поради симулация. С триумфа “червено-сините” се изкачиха до второто място в класирането, изпреварвайки първенеца Ювентус поради повече маркирани попадения. Алфредо Донарума осъществя два гола за домакините до 19-ата минута. В десетата той надскочи защитник и се разписа от дребното наказателно поле с ориентиране по диагонала. В 19-ата Донарума беше “забравен” в наказателното поле и удвои резултата след акуратен фалцов изстрел - 2:0. В 36-ата Матия Бани върна едно попадение с глава след статично състояние. Андреа Кистана беше прецизен с глава след корнер в 42-рата минута и по този начин “рондинелите” взеха задатък от 3:1 преди почивката. През второто полувреме всичко се обърна след втория жълт картон на Даниеле Десена, получен в 48-ата за мятане в наказателното поле. В 56-ата Родриго Паласио вкара за гостите, възползвайки се от отлично подаване на Рикардо Орсолини. В 60-ата Андреа Поли беше на точното място за добавка - 3:3. В 80-ата Болоня направи цялостен поврат, откакто Орсолини беше оставен самичък на втората греда и осъществя от въздуха. Серия А 3 кръг, неделя 15 септември  Бреша 3:4краен резулат  Болоня