Отборът на Бетис продължава да разочарова привържениците си. Тази вечер

...

Бетис продължава да затъва с трета поредна загуба

Отборът на Бетис продължава да разочарова последователите си. Тази вечер отборът записа домакинсто проваляне от Ейбар с 0:2, като то бе трето следващо за севилци, които се срутват в класирането. Гостите пък прекъснаха неприятната си серия от три мача без триумф.

Ейбар можеше да поведе още през първото полувреме, само че гол на Такаши Инуи бе анулиран поради засада.

Все отново в 49-ата минута резултатът бе открит. При едно центриране от корнер Естебан Бургос продължи с глава към Йошинори Муто, който от близко засече топката във вратата за 0:1.

Само пет минути по-късно гостите удвоиха. Йоел Роблес спъна откъсващ се нападател и съдията уточни бялата точка, а Естебан Бургос бе прецизен за 0:2.

В 87-ата минута Ейбар получи втора дузпа, само че този път Серхи Енрич не съумя да означи и резултатът остана неизменен.

Все отново Ейбар си потегли с трите точки от " Бенито Вийямарин " и към този момент има 13, като по този начин излезе на 12-ото място в класирането. Бетис пък падна до 15-ата позиция с 12 точки.

Ла Лига 9 кръг, събота 7 ноември  Барселона 5:2краен резулат  Реал Бетис