Отборът на Бетис направи сериозна крачка към финала за Купата

...

Бетис взе сериозно предимство след първия полуфинал срещу Райо

Отборът на Бетис направи сериозна крачка към финала за Купата на Краля. Андалусийци съумяха да реализират победа с 2:1 като посетител на Райо Валекано в първия дуел сред двата отбора иса сериозен любимец за продължение напред към конфликта за трофея.

Домакините на "Вайекас " първи откриха резултата още в 5-ата минута, когато албанският национал Иван Балиу центрира отдясно и Алваро Гарсия с глава вкара за 1:0. Бетис обаче възвърне паритета в 26-ата минута с гол на Борха Иглесиас. Той получи пред наказателното поле и с мощен шут по земя вкара за 1:1.

Гостите стигнаха до обрата в 68-ата минута, когато Кристиан Тейо подаде за Уилиям Карвальо на дъгата, а португалецът промуши топката през краката на противник и излезе самичък против вратаря, вкарвайки за 1:2.

Реваншът е на 3 март на "Бенито Вийямарин " в Севиля.