Отборът на Берое (Стара Загора) записа поредна победа в Националната

...

Берое се събуди през второто полувреме и победи Академик Бултекс 99

Отборът на Берое (Стара Загора) записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 91:77 (26:21; 18:23; 26:17; 21:16) в дуел от XX кръг на постоянния сезон.

Трентън Когинс беше най-резултатен за старозагорци – 28 точки, Конър Франкамп и Александър Янев прибавиха надлежно по 17 и 11 точки.

Питър Олисемека се отличи с „ дабъл-дабъл “ за гостите – 17 точки и 12 битки, а Трой Франклин и Васил Бачев приключиха надлежно с по 13 и 12 точки.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, откакто първоначално Берое поведе с 26:21, само че през вторите 10 минути функциите се размениха и Академик Бултекс 99 съумя да стигне до равенството – 44:44.

През второто полувреме домакините от Стара Загора усъвършенстваха доста представянето си и започнаха да отварят разлика в своя изгода. След третата част момчетата на Любомир Минчев водеха с девет точки – 70:61, като в последните 10 минути баскетболистите на Берое не понижиха темпото и в последна сметка се поздравиха с победа с двуцифрен задатък – 91:77.