Отборът на Берое Стара Загора победи Монтана 2003 с 99:75

...

Берое с разгром над Монтана в дербито при жените

Отборът на Берое Стара Загора победи Монтана 2003 с 99:75 (16:21, 28:13, 28:24, 27:17) като посетител в Монтана в дуел от седмия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами. Шампионките реализираха седми триумф от седем изиграни мача и остават без проваляне, връщайки се на първото място във краткотрайното класиране. Вицешампионът Монтана 2003 остава на втора позиция откакто позволи втора загуба от осем срещи, като първата също бе против Берое, само че в Стара Загора във втория кръг.

Домакините изиграха по-силни начални 10 минути в зала „ Младост “ и поведоха с 21:16. Още във втората четвърт обаче баскетболистките на Берое реализираха поврат и на почивката дръпнаха с 44:34. Двата отбора направиха равностойна трета част, само че гостите задържаха задатъка си и преди последния интервал резултатът бе 72:58. Старозагорки не разрешиха на противника да мечтае за поврат до края, а най-голямата разлика доближи 26 точки.

Теодора Динева бе най-резултатна за Берое с 31 точки, 5 битки и 4 асистенции, а Гергана Иванова вкара 19 точки и добави 5 асистенции.

За Монтана 2003 Моник Рийд приключи с 26 точки и 4 битки, а Габриела Николова се регистрира с 21 точки и 10 битки.

В идващия кръг на 10 декември Берое ще одобри Академик Пловдив в Стара Загора, а Монтана 2003 е хазаин на Рилски състезател, само че преди този момент на 7 декември ще одобри черногорския Будучност в мач от Адриатическата лига за дами.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.