Отборът на Байерн Мюнхен изнесе футболна лекция на претендента за

...

Байерн Мюнхен си върна лидерството в Бундеслигата след класика над Унион Берлин

Отборът на Байерн Мюнхен изнесе футболна лекция на кандидата за купата Унион Берлин и след победа с 3:0 се върна на върха в класирането на Бундеслигата.

Баварците демонстрираха кой е грандът в Германия и не разрешиха на скромния отбор от Берлин даже да намерения, че може да измъкне най-малко точка от " Алианц Арена ".

Двубоят бе предстоящ с интерес, защото двата тима деляха първата позиция с по 43 точки, само че Байерн завърши интригата за едно полувреме. Ерик Максим Чупо-Мотинг откри резултата в 31-а минута, Кингсли Коман удвои в 40-а, а в самия завършек на първата част Джамал Мусиала направи преднината класическа точно на 20-ия си рожден ден.

С триумфа в последния мач от 22-ия кръг Байерн излезе отпред с равни точки и по-добра голова разлика от Борусия Дортмунд, който за малко бе на върха след победа с 1:0 над Хофенхайм в събота.