Отборът на Байер (Леверкузен) надви Падерборн 07 с 4:1 като

...

Леверкузен спечели най-лесните си 3 точки

Отборът на Байер (Леверкузен) надделя Падерборн 07 с 4:1 като посетител в последния дуел от 18-ия кръг на Бундеслигата и продължава да заема шеста позиция в класирането - единствено на 2 точки от място в зона “Шампионска лига”. Подписалият нов контракт ментор Петер Бос не позволи подценяване измежду футболистите си и те отхвърлиха съперника с три гола в границите на 25 минути през първото полувреме.

Кевин Фоланд заби две бързи попадения в 11-ата и 14-ата минути, а в 36-ата прецизен беше и Юлиан Баумгартлингер.
2 goals in 3 minutes?

Leverkusen are loving it #SCPB04 0-2 pic.twitter.com/K9QoUhGwN8
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) January 19, 2020 Привлеченият тази зима от Норич нападател Денис Сърбени даде някакви очаквания на домакините с гол в 51-вата минута, само че скромният отбор нямаше сили за поврат.

В 75-ата Кай Хавертц повиши на 4:1, а също така вратарят на “07” “извади” още няколко рискови топки.

Падерборн остава на последно място, като към този момент записа 12 загуби. И въпреки всичко възможното избавление не е невероятно, тъй като 16-ият е единствено на 5 точки.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 18 кръг, неделя 19 януари  Падерборн 1:4краен резулат  Байер Леверкузен