Отборът на Барселона стигна до героичен обрат в Ла Лига.
Каталунците

Барселона се спаси срещу Лас Палмас

Отборът на Барселона стигна до храбър поврат в Ла Лига.

Каталунците направиха 2:1 като посетител на Лас Палмас и към този момент изостават единствено на седем точки от водачите Реал (Мадрид) и Жирона, които разделят върха в класирането с актив от 48 точки.

Барселона върви трети с 41.

Мунир откри в интерес на домакините в 12-ата минута. Феран Торес изравни в 56-ата минута.

Резултатът беше открит, след като Алехандро Суарес получи отдясно и съвсем незабавно пусна доста прекрасен пас зад тила на защитата, който бе посрещнат от Мунир Ел Хадади, който я прати в мрежата на Иняки Пеня за 1:0, а резултатът се резервира до почивката.

След паузата Барселона уупражни напън, който се увенча с триумф в 56-ата минута.  Тогава няколко опита за изчистване бяха несполучливи, а поредност от рикошети и огромна доза шанс пратиха топката в краката Феран Торес който не сбърка.

Пълният поврат настъпи в добавеното време, когато Илкай Гюндоган вкара от дузпа.