Отборът на Барселона продължава с впечатляващото си представяне от началото

...

Барселона продължава с впечатляващия си старт в Примера

Отборът на Барселона продължава с впечатляващото си показване от началото на сезона в испанската Примера дивисион. Играчите на Ернесто Валверде записаха шестата си поредна победа, откакто се постановиха с 3:0 при гостуването си на новака Хирона.

Гостите откриха резултата още в 17-ата минута, при която капитанът на домакините Адай Бенитес си означи безразсъден автогол, в опит да избие топката след удар на Жорди Алба. Малко след подновяването на играта за второто полувреме футболистите на Хирона си означиха нов автогол. Този път грешникът бе стражът на отбора Горка Ираисос, който не се намеси съответно при остро центриране на Алейш Видал и разреши топката да влезе във вратата му за 2:0 в 48-ата минута.

Крайният резултат оформи уругвайската звезда на каталуните от „ Ноу Камп “ Луис Суарес с гол в 69-ата минута, пристигнал след чудесно извеждащо подаване на Серхи Роберто.

След триумфа Барселона резервира съвършения си актив и оглавява еднолично класирането в Ла Лига с 18 точки. Хирона остава 15-и с 5 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.com