Отборът на Барселона постигна минимална победа с 1:0 при домакинството

...

Десетима от Барселона подчиниха Валенсия на Ноу Камп“

Отборът на Барселона реализира минимална победа с 1:0 при семейството си на Валенсия в дерби дуел от 24-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците откриха резултата на стадион „ Ноу Камп “ в 16-ата минута, когато капитанът Серхио Бускетс пусна висока диагонална топката в наказателното поле на „ прилепите “ към Рафиня, който изпревари вратарят Григори Мамардашвили и с глава прати топката в мрежата.

В 54-ата минута Барса получи правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Уго Гийамон след удар на Жул Кунде, само че нагърбилият се с осъществяването Феран Торес не съумя да откри очертанията на вратата.

Точно преди да изтече един час игра домакините останаха с човек по-малко на терена след нарушаване на Роналд Араухо против откъсващият се самичък против вратаря състезател на Валенсия Дуро. Логично уругваецът получи червен картон за това си непозволено деяние.