Отборът на Бърнли завърши със загуба страхотния си сезон в

...

Бърнли приключи страхотния сезон със загуба

Отборът на Бърнли приключи със загуба страхотния си сезон в Премиър лийг. Тимът от Североизточна Англия позволи поврат до 1:2 от Борнемут в последния кръг на шампионата. Това обаче няма да помрачи изключително доста спомените на играчите на Шон Дайк за акцията им. Те приключват на седмо място в крайното класиране на Висшата лига с актив от 54 точки. Това е най-хубавото показване на тима, откогато съществува елита на британския футбол в сегашния си формат. Тази позиция на отбора значи също по този начин, че Бърнли се завръща в европейските клубни шампионати след повече от 50 години неявяване. Последно отборът бе по терените на Стария континент през сезон 1966/67 във към този момент несъществуващия шампионат за Купата на панаирните градове.

CLARETS STORE | European Tour merchandise is now available at the Clarets Store @ Turf Moor. Open now until kick off and for a short while afterwards.

Get yourself down before Burnley take on @afcbournemouth in the final game of the 17/18 Premier League season! pic.twitter.com/s8Ls7ue363
— Burnley FC (@BurnleyOfficial) May 13, 2018

В днешния мач Бърнли откри резултата в 39-ата минута, когато Крис Ууд довкара топката на празна врата след пас на Ашли Уестууд. 15 минути преди края на мача обаче Джошуа Кинг изравни за гостите. Нападателят заби топката в десния ъгъл на вратата. В последната минута на срещата Калъм Уилсън донесе успеха на отбора от Южна Англия след неточност в отбраната на домакините.

Борнемут от своя страна финишира сезона на влиятелното 12-о място с актив от 44 точки и през идващия сезон още веднъж ще бъде част от най-добите в британския футбол.

СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 38 кръг, неделя 13 май  Бърнли 1:2краен резулат  Борнемут