Отборът на Бърнли стана последният отбор, който изпада от английската

...

Бърнли изпадна след шест години във Висшата лига, Лийдс се измъкна след успех над Брентфорд

Отборът на Бърнли стана последният тим, който изпада от британската Висша лига. Това стана факт след загубата с 1:2 в семейството си на Нюкасъл Юнайтед в мач от последния 38-и кръг от елита на Англия.

Бърнли излезе в същия състав, който в четвъртък направи 1:1 с Астън Вила. Еди Хау пък бе направил две промени от мача с Арсенал. Киърън Трипиър и Джамал Ласелс започнаха вместо Емил Крафт и Фабиан Шер.

This is not the outcome we wanted and for that we are sorry.

You gave everything at Turf Moor today and you've been with us every step of the way - for that we couldn't be more grateful. ❤️
— Burnley FC (@BurnleyOfficial)
Домакините не сътвориха съвсем нищо през първата част и бяха осъдени. В 20-ата минута „ свраките “ излязоха напред в резултата, откакто Калъм Уилсън осъществя тъкмо дузпа. Този резултат вкара Бърнли в зоната на изпадащите, защото по това време Лийдс играеше при нулево тъждество в Брентфорд.

След час игра Калъм Уилсън означи втория си гол в дуела. Сен-Максимен създаде попадението, откакто направи страховит пробив отляво, след което сервира топката на тепсия на непокрития Уилсън, който от седем метра нямаше по какъв начин да сгреши.

В 69-ата минута Корне върна един гол, само че това се оказа извънредно незадоволително за Бърнли.

Така пък Лийдс се избави трагично във Висшата лига за сметка на Бърнли. Тимът победи с 2:1 Брентфорд като посетител след гол на Рафиня от дузпа 10 минути след началото на второто полувреме.

Домакините изравниха посредством Серхи Канос, само че в добавеното време Харисън донесе триумфа на изстрадалия Лийдс против останалия с човек по-малко на терена Брентфорд.

Така Лийдс приключва сезона на 17-о място с 38 точки, до момента в който Бърнли изпада с 35 пункта на 18.ото място, дружно с тимовете на Уотфорд и Норич Сити.