Отборът на Балкан победи със 106:84 (22:23, 25:25, 29:17, 30:19)

...

Балкан надигна глава след фиаското за Купата и удари Берое

Отборът на Балкан победи със 106:84 (22:23, 25:25, 29:17, 30:19) Берое като хазаин в мач от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Въпреки неналичието на Николай Стоянов, Станислав Ваклинов и Кей Джей Фейджин старозагорци бяха равностойни през първата част и даже се отдръпнаха на почивката с точка задатък. След паузата обаче домакините се възползваха оптимално от лимитирания състав и умората в редиците на Берое и стигнаха до триумфа с 22 точки разлика.

Така Балкан записа първа победа над Берое за сезона в НБЛ. В състава на домакините се завърна Николай Грозев, само че отвън групата остана контузеният Тауан Ейджи. Победата беше 14-а за отбора на Йовица Арсич, който има и 5 загуби, Берое пък е с баланс 9-10.

Дарко Балабан приключи с 24 точки и 7 битки за Балкан, с 19 точки и 5 битки се отличи Димитър Димитров, Станимир Маринов се разписа с 14 точки и 6 асистенции, а Крис Минков добави 13 точки. За Берое 16 точки означи Кейлъб Бишъп, по 15 точки вкараха Джеймс Гавин и Павел Маринов, а по 13 - Брейди Роуз и Сейдариан Рейнс.