Отборът на Балкан Ботевград записа изразителна шампионатна победа над ЦСКА

...

Балкан с изразителен успех над ЦСКА в дебюта на Васил Христов

Отборът на Балкан Ботевград записа изразителна турнирна победа над ЦСКА с 86:59 в отсрочена среща от 23-ия кръг, изиграна в „ Арена Ботевград “. Мачът предложи известна доза конспирация през първото полувреме, само че в хода на второто „ зелените “ усилиха доста оборотите и нанесоха четвърто следващо проваляне на „ армейците “ в първата шестица от шампионата. По този метод ботевградският отбор ознаменува дебюта на Васил Христов, който пое поста на старши треньор по-рано през седмицата.

От редиците на „ алените “ отсъстваше Васил Бачев, защото страда от контузия в глезена. „ Зелените “ не престават да се намират еднолично на четвъртото място във краткотрайното класиране с 16 победи и 10 загуби, а баскетболистите на Росен Барчовски заемат твърдо петата позиция с 13 триумфа и 13 провали.

Николай Грозев даде криле на Балкан със своите 18 точки и 5 битки. Димитър Димитров го последва със 17 и 8 овладени под двата кръга топки, Майки Диксън се разписа с 13 точки, Йордан Минчев финишира с 10.

Георги Боянов отсрами ЦСКА със 17 точки и 6 битки.