Отборът на Балкан (Ботевград) приключи 2018-а година по най-добрия възможен

...

Балкан приключи 2018-а с категоричен успех

Отборът на Балкан (Ботевград) завърши 2018-а година по най-хубавия вероятен метод, откакто реализира безапелационен триумф при семейството си на Академик (София) със 113:79 (20:27; 31:19; 33:18; 29:15) в дуел от програмата на XII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Микаел Хопкинс беше над всички за домакините и завърши с „ дабъл-дабъл “ – 20 точки и 14 битки, Тенксли Ефианай също се регистрира с двойни индикатори – 19 точки и 10 битки, а Крис Минков и Павлин Иванов прибавиха надлежно по 13 и 12 точки.

Лъчезар Димитров вкара 17 точки за „ студентите “, а Николай Стоянов и Андрей Иванов вкараха по 15 точки.

Ботевградчани не влязоха изключително съсредоточени в дуела, като в първите минути позволиха извънредно доста неточности, с които разрешиха на младите „ студенти “ да поведат със седем точки – 27:20 след първите 10 минути.

Небойша Видич взе ограничения на късата отмора сред двете елементи, като дейностите му даонесоха нужния резултат и през втората част възпитаниците му демонстрираха същинските си благоприятни условия. Три минути преди почивката Балкан стигна до цялостен поврат след тройка на Петков – 41:40, като в оставащото време „ зелените “ направляваха играта и след 20 минути игра имаха преднина от пет точки – 51:46.

Домакините убиха интригата в мача през третия интервал, когато бяха цялостни господари на терена и без особени проблеми доближиха до най-голямата разлика в своя изгода до този миг в мача – 84:64, като в заключителните 10 минути дуелът просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 113: 79 в интерес на Балкан (Ботевград).