Отборът на Айнтрахт изпусна победата при гостуването на Волфсбург в

...

Айнтрахт изпусна Волфсбург

Отборът на Айнтрахт изпусна успеха при гостуването на Волфсбург в дуел от 30-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят приключи 1:1, а равенството пристигна едвам в добавеното време, когато “вълците” шокираха полуфиналиста в Лига Европа с попадение, пристигнало след мълниеносна контраофанзива.
Воденият от Ади Хютер отбор сътвори повече положения в мача, само че Филип Костич и Гонсало Пасиенсия преди почивката пропуснаха. След паузата “орлите” продължиха да са по-активният тим, само че можеха да получат гол в 57-ата минута, когато греда ги избави от попадение след удар с глава на Робин Кнохе. Така се стигна до 78-ата минута, когато Джонатан де Гузман откри за Айнтрахт, откакто се възползва от рикошет след удар на Костич. В края обаче гостите пропиляха задатъка си след контраофанзива. Феликс Клаус напредна отдясно, преодоля защитник на Айнтрахт и откри по земя Джон Антъни Бруукс, който оформи крайния резултат. Така Айнтрахт остана четвърти с 53 точки, само че задатъкът пред петия Борусия Мьонхенгладбах е единствено 2. Волфсбург е девети с 46. Бундеслига 30 кръг, понеделник 22 април  Волфсбург 1:1краен резулат  Айнтрахт Франкфурт