Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна късен обрат и записа победа

...

Айнтрахт се надигна в последните минути и влезе в топ 3 на Бундеслигата

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) реализира късен поврат и записа победа с 3:1 при семейството си на Херта (Берлин) от 19-ия кръг на Бундеслигата.

И четирите попадения паднаха през втората част. Въпреки натиска на домакините, берлинчани бяха тези, които първи стигнаха до гол, с помощта на Кшищоф Пьонтек в 66-ата минута. Тяхната преднина обаче продължи прекомерно малко, защото единствено минута по-късно Андре Силва възвърне равенството. Пълният поврат пристигна в 84-ата минута, когато прецизен беше Мартин Хинтерегер, а с второто си попадение за през днешния ден, Силва оформи крайното 3:1, разписвайки се от дузпа в 95-ата минута. Така Айнтрахт събра 33 точки в актива си и се настани на третата позиция в класирането. Херта пък е 14-и със 17 извоювани пункта. Бундеслига 19 кръг, събота 30 януари  Айнтрахт Франкфурт 3:1краен резулат  Херта