Отборът на Атлетико Мадрид записа трета поредна победа в Ла

...

Атлетико продължи силната си серия

Отборът на Атлетико Мадрид записа трета поредна победа в Ла Лига след 1:0 при гостуването си на Леванте в среща от 31-ия кръг, играна в Ла Нусия. Диего Коща донесе триумфа след попадение в 15-ата минута. “Дюшекчиите” затвърдиха третата си позиция и демонстрираха, че се намират в добра форма. Момчетата на Диего Симеоне изиграха мощно първо полувреме и справедливо взеха преднина. В 15-ата минута Маркос Йоренте се освободи прелестно в наказателното поле и подаде по земя на границата на дребното наказателно поле, където Диего Коща насочи технично в мрежата за 0:1. Гостите от “Wanda Metropolitano” се снабдиха с още три положителни благоприятни условия до почивката. В шестата минута вратарят Айтор не беше безапелационен при удар на Яник Ферейра Караско. В 37-ата Диего Коща се извиси и стреля с глава, пращайки топката на метър настрана от гредата. В 42-рата стражът на валенсианци избави след нов опит на Ферейра Караско.  В 61-ата минута Жоао Феликс работи самичък, макар че можеше да подаде към свободния Диего Коща. Пет минути по-късно Анхел Корея открадна топката и подаде към Жоао Феликс, който покрай точката на дузпата шутира прекомерно високо. В 79-ата Борха Майорал пропусна да изравни - след удар с глава топката “облиза” гредата. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 31 кръг, вторник 23 юни  Леванте 0:1краен резулат  Атлетико Мадрид