Отборът на Атлетико Мадрид записа домакинска победа с 3:0 над

...

Атлетико се справи с Лас Палмас за едно полувреме

Отборът на Атлетико Мадрид записа домакинска победа с 3:0 над Лас Палмас в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. След нулево тъждество на почивката, през втората част играчите на Диего Симеоне съумяха да пречупят съпротивата на предпоследния в класирането.

Голямата звезда на „ дюшекчиите “ Антоан Гризман даде преднина на своя отбор след тъкмо час игра. Френският нападател бе изведен чудесно от Хуанфран и от чиста позиция не остави шансове на стража на гостите. В 73-ата минута Фернандо Торес удвои задатъка на мадридчани, завършвайки бърза контраофанзива на своя отбор.

Крайното 3:0 за Атлетико оформи ганаецът Томас Тейе, който се разписа две минути преди края след асистенция на Яник Феререйра Караско.

Победата утвърди столичани на втората позиция в класирането с актив от 46 точки, с 6 повече от третия Валенсия и 8 пред градския противник Реал. Лас Палмас остава в рисковата зона – на предпоследното 19-о място със скромните 14 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.com