Отборът на Атлетико Мадрид стигна до успех с 3:2 при

...

Атлетико най-накрая развали прокобата извън Мадрид

Отборът на Атлетико Мадрид стигна до триумф с 3:2 при гостуването си на Валядолид в среща от 16-ия кръг на Примера дивисион. Това беше едвам втора победа за отбора на Диего Симеоне при посещение в турнирен мач. Единствената досега датираше от 22 септември, когато в действителност дуелът не беше доста надалеч - в мадридското предградие Хетафе. С триумфа “лос колчонерос” краткотрайно се изкачиха на върха с равни точки с Барселона. В воин за Атлети се трансформира Антоан Гризман, който изигра своя мач номер 300 в Ла Лига. Гризи осъществя две попадения (45 - дузпа и 78), а другото попадение за гостите пристигна от крайници на Никола Калинич (26). За Пусела точни бяха Фернандо Калеро (57) и Саул (63 - автогол). Домакините водеха играта при започване на дуела. Въпреки това те не сътвориха задоволително рисково състояние, а в 26-ата минута получиха гол. Родри лиши топката, подаде към Анхел Корея, той откри Гризман, който изведе голово Никола Калинич. Хърватинът шутира сред краката на вратаря за 0:1. “Бяло-виолетовите” пропуснаха на два пъти в 38-ата и 39-ата минути. Първо Оскар Плано шутира отвън задачата, а при идната офанзива Енес Юнал стреля доста покрай гредата. В 44-ата Гризман насочи удар и топката срещна протегнатата ръка на Оливас. След ревизиране благодарение на ВАР съдията назначи дузпа, която Гризман осъществя - 0:2. Второто полувреме стартира с отлично избавяне на Ян Облак след удар с глава на Юнал. Момчетата на Серхио Гонсалес се “вдигнаха” след почивката и съумяха да изравнят. В 57-ата Фернандо Калеро означи за отбора от Кастийя и Леон след центриране от корнер и удар от близко. В 63-ата домакините изравниха след ново осъществяване от ъглов удар. Този път Саул самичък насочи топката в мрежата си и след консултация с ВАР попадението беше валидирано. В 78-ата гостите от столицата стигнаха до ново преимущество в резултата. След корнер отбраната на Пусела се засуети прекомерно доста при опита за изчистване, топката стигна до Гризман, който не се поколеба да стреля ниско по диагонала - 2:3. С това попадение френският стрелец стана най-резултатният чужденец в историята на Атлети. В 81-ата домакините желаеха дузпа за игра с ръка на Санти Ариас. Съдията изчака известно време за консултация с ВАР, след което играта продължи без дузпа. Примера дивисион 16 кръг, събота 15 декември  Валядолид 2:3краен резулат  Атлетико Мадрид