Отборът на Атлетико Мадрид победи като гост Реал Бетис с

...

Атлетико измъкна ценен успех над Бетис

Отборът на Атлетико Мадрид победи като посетител Реал Бетис с 1:0 в дуел от 15-я кръг на испанската Примера дивисион. Победният гол бе дело на Саул Нигес в 29-ата минута на мача.

Това бе трети следващ триумф на Атлетико в Примера дивисион, а съставът заема третото място във краткотрайното класиране с 33 точки.

Първи и втори са Барселона и Валенсия със надлежно 36 и 34 точки.

Тимът на Бетис пък е 11-и в подреждането в Испания с 18 точки, колкото имат Селта и Ейбар. Бетис не съумя да стигне до успеха в шести следващ дуел в шампионата.

Домакините пропуснаха опция още в 3-ата минута, когато Риад Будебуз насочи мощен удар, само че Ян Облак избави.

Атлетико откри резултата в 29-ата минута. Шиме Вършалко откри Саул Нигес, за който остана по-лесното - да означи за 1:0.

В 42-ата Серхио Леон напредна в офанзива за домакините и стреля, само че Облак предотврати заплахата.

Бетис имаше още един късмет, когато в 60-ата минута Кристиат Тейо стреля рисково, само че още веднъж вратарят Ян Облак внимаваше и избави.