Отборът на Атлетико Мадрид остава в нокдаун след отпадането си

...

Атлетико падна в нова бездна, всичко се срина за дюшекчиите в рамките на дни

Отборът на Атлетико Мадрид остава в нокдаун след отпадането си от Шампионската лига и през днешния ден загуби с 0:2 при гостуването си на Атлетик Билбао в борба от 28-ия кръг на Ла Лига. Иняки Уилиямс (73) и Кенан Кодро (85) означиха за баските. Тимът на Диего Симеоне изигра нов разочароващ мач и на процедура развя бялото знаме в битката за купата. При победа на Барселона на следващия ден против Бетис каталунците ще се откъснат на цели 10 точки 10 кръга преди края. Първото полувреме на “Сан Мамес” беше много изравнено. И двата отбора внимаваха доста да не позволяват пробойни пред своите вратари. Най-добрата опция за “лъвовете” преди почивката се появи в 35-ата минута. Ибай Гомес беше изведен в наказателното поле, опита прехвърлящ удар, само че Ян Облак мазета по извънреден метод. Две минути по-късно имаше подозрения за игра с ръка на Саул. Топката първо удари главата на халфа и поради това съдията не уточни бялата точка. В края на полувремето Антоан Гризман падна в наказателното поле след контакт с крайници на Йерай Алварес. Съдията реши, че това не е дузпа. Според съдийския анализатор на Marca Андухар Оливер реферът е сбъркал, че не е назначил 11-метров удар. През второто полувреме двата тима продължиха битката и публиката рядко виждаше рискове пред една от двете порти. В 61-ата Алваро Мората падна в наказателното поле в търсене на дузпа. Реферът Хайме Латре даде знак играта да продължи. Повторенията демонстрираха, че испанският нападател прави нарушаване. В 73-ата “дюшекчиите” се пропукаха и сами поканиха “лъвовете” да отбележат. Хосе Хименес сгреши при изнасянето топката, а по-късно не се видя воля за противопоставяне при контраатаката. Иниго Кордоба стреля по диагонала, а Иняки Уилиямс беше задоволително бърз да поправя мерника на своя съотечественик и от близко осъществя - 1:0. В 85-ата Ибай Гомес изведе резервата Кенан Кодро, той стреля, топката рикошира в крайници на Хименес и излъга Облак за 2:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 28 кръг, събота 16 март  Атлетик Билбао 2:0краен резулат  Атлетико Мадрид