Отборът на Атлетико Мадрид е новият шампион в испанската Ла

...

Атлетико Мадрид спечели титлата в Испания!

Отборът на Атлетико Мадрид е новият първенец в испанската Ла Лига! " Дюшекчиите " направиха поврат до 2:1 като посетител на Реал Валядолид, с което отборът остана с две точки повече от градския си противник Реал Мадрид. Оскар Плано откри в 18-ата, а Анхел Кореа изравни в 57-ата минута. Луис Суарес обаче донесе цялостния поврат и купата за Атлети в 67-ата минута.

Срещата започва в умерено движение, като и двата тима не желаеха да подхващат непотребни опасности.

Първата по-интересна обстановка пристигна в деветата минута, когато топката стигна до Луис Суарес отдясно в наказателното поле. Уругваецът опита изстрел от дребен ъгъл, само че неопределено.

Минута по-късно Тони Вия насочи първия удар за домакините, само че вратарят Ян Облак улови.

Атлетико мъчно стигаше до наказателното поле на своя противник, като Валядолид седеше плътно в отбрана и чакаше своите шансове на контраофанзива.

Такъв се откри в 18-ата минута, когато домакините поведоха в резултата. Гостите извършиха корнер, само че след това изгубиха топката и Валядолид провежда брилянтна контра, при която Маркос де Соуса изведе по отличен метод от своята половина Оскар Плано зад отбраната на столичани. Плано напредна на скорост, влезе в наказателното поле и с прекрасен удар откри близкия ляв ъгъл на вратаря Облак за 1:0.

В 27-ата минута гостите проведоха една от дребното си офанзиви отдясно, топката бе центрира в наказателното поле, където футболист на Валядолид за малко не си означи чудноват автогол с глава, като топката мина доста покрай лявата греда на Жорди Масип в корнер. След неговото осъществяване Хосе Хименес се извиси над всички и стреля с глава, само че не затрудни стража на домакините.

Гостите подвигнаха оборотите и в 32-ата минута Луис Суарес стреля от рискова позиция в наказателното поле на Валядолид, само че се получи лек рикошет в тялото на неприятелски футболист и топката излезе в ъглов удар. След осъществяването на корнера Фелипе стреля с глава, само че над вратата.

В 38-ата минута нападателят на домакините Шон Вайсман стреля добре с глава, само че словенският вратар на гостите нямаше проблеми да избави.

Второто полувреме започва с отличен късмет за Атлетико да изравни. Суарес получи на добра позиция в наказателното поле и шутира, само че състезател на Валядолид почисти топката от голлинията.

В 50-ата минута още веднъж Хименес стреля неопределено с глава.

Натискът на „ рохибланкос “ при започване на втората част даде резултат в 57-ата, когато съумяха да изравнят. Анхел Кореа финтира двама футболисти на Валядолид и по-късно стреля доста точно по земя, като топката мина сред краката на състезател на домакините и попадна в долния ляв ъгъл на Масип – 1:1.

Пет минути по-късно обаче Валядолид пропиля отличен късмет още веднъж да поведе. Шон Вайсман насочи мощен удар от отдалеченост, само че Облак мазета.

Атлетико обаче стигна до цялостния поврат в 67-ата, когато в воин се трансформира още веднъж Луис Суарес. Уругваецът се озова самичък против вратаря Масип след груба неточност на появилия се преди секунди в игра за Валядолид Серджи Гуардиола и с отличен удар не остави шансове на стража на домакините.

До края на срещата Валядолид съумя да стигне до една доста рискова обстановка, само че Серджи Гуардиола пропиля положителната опция.
Източник: fakti.bg