Отборът на Атлетик Билбао загуби с 0:1 у дома от

...

Деветима герои на Кадис измъкнаха победата от Сан Мамес

Отборът на Атлетик Билбао загуби с 0:1 вкъщи от новака Кадис в среща от четвъртия кръг на Ла Лига. Гостите приключиха дуела с едвам деветима играчи след червени картони в 48-ата и 69-ата минути. Унай Лопес си означи автогол в 56-ата минута за единственото попадение на " Сан Мамес ". През първото полувреме “лъвовете” имаха териториално предимство, само че не сътвориха нищо запаметяващо се пред вратата на противника. Гостите от югозападния испански град се бранехa добре и не усещаха усложнения. В 48-ата Акапо от състава на гостите беше изпъден с втори жълт картон. В 56-ата “жълтата подводница” вкара при една от редките си офанзиви. Чоко центрира остро и Унай Лопес си означи автогол. Баските дадоха отговор с греда на Иняки Уилиямс три минути по-късно. В 69-ата Кадис остана с двама души по-малко на терена след втори жълт картон на Алваро Негредо. В оставащите 20 минути “жълтата” стена устоя на натиска. Ла Лига 4 кръг, четвъртък 1 октомври  Атлетик Билбао 0:1краен резулат  Кадис