Отборът на Атлетик Билбао спечели с 3:2 у дома над

...

Нова многоголова драма в Ла Лига - Сан Мамес изживя голяма радост

Отборът на Атлетик Билбао завоюва с 3:2 вкъщи над Леванте в трагичен конфликт от 30-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Валенсия изравниха за 2:2 в 89-ата минута, а в добавеното време “лъвовете” вкараха победна дузпа посредством Икер Муниаин. Преди по-малко от 24 часа Виляреал и Барселона спретната още по-голям трилър в края. В петата минута момчетата на Гайска Гаритано зарадваха публиката на “Сан Мамес”. Юри Берчиче и Иниго Кордоба взаимодействаха по съвършен метод по левия фланг. Първият осъществя със мощен удар. Макар и от дребен ъгъл топката влезе под гредата, матирайки вратаря Айтор Фернандес. В 14-ата стражът на “лъвовете” Яго Ерерин избави след изстрел от директен свободен удар на Енис Барди. В 27-ата баските вкараха за 2:0. Кордоба подаде към непокрития Иняки Уилиямс, който стреля от 15 метра, вратарят и Коке не съумяха да спрат топката, въпреки че имаше контакт с нея. В 39-ата Коке надскочи Ерерин в дребното наказателно и вкара с глава. Съдията реши, че има нарушаване против вратаря и попадението не беше зачетено. В 50-ата минута “жабчетата” въпреки всичко върнаха едно попадение. Бенят Ечебария и Иниго Мартинес притиснаха Роджър Марти и съдията назначи дузпа, която Роджър осъществя. В 61-ата Икер Муниаин нацели греда малко след влизането си в игра. Номер 11 фалцира топката и я прати в дясната греда на Айтор Фернандес. Минута по-късно Оскар де Марос шутира атрактивно от въздуха и накара стража на валенсианци да избие над гредата. В 71-ата Ерерин се отличи с отлично избавяне при брилянтна опция пред Борха Майорал. В 89-ата гостите от " Сиутат де Валенсия " изравниха. След центриране от корнер Кабако беше изтърван на първа греда, където приклекна, с цел да вкара с глава пред статичния Иниго Мартинес. В 92-ата минута отбраната на гостите сбърка и Муниаин създаде дузпа за “лъвовете”. Икер Муниаин осъществя с мощен удар под гредата - 3:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 30 кръг, сряда 3 април  Атлетик Билбао 3:2краен резулат  Леванте