Отборът на Аталанта постигна минимална победа с 1:0 при домакинството

...

Аталанта надви Фиорентина и се изравни по точки с лидера Наполи в Серия А

Отборът на Аталанта реализира минимална победа с 1:0 при семейството си на Фиорентина в дерби мач от осмия кръг на Серия А.

Единственото попадение на стадион „ Гевис “ бе маркирано в 59-ата минута, когато Луис Мориел получи топката по левия фланг съвсем до аутлинията и проби в наказателното поле на „ виолетовите “, където пусна паралелен пас по земя към непокрития Адемола Лукман, който с едно допиране прати топката в далечния низък ляв ъгъл на вратаря Пиетро Терачано.

Двадесет минути преди този момент основният рефер Масимилиано Ирати потвърди червен картон на нападателя на Фиорентина Кристиан Куаме за високо вдигнат крайник наоколо до главата на Мартен де Роон, само че Куаме бе оправдан от ВАР, който реши, че не е имало контакт сред двамата футболисти.

В класирането „ бергамаските “ събраха актив от 20 точки и се изравниха с водача Наполи, само че отборът на Лучано Спалети е с по-добра голова разлика. Фиорентина пък е 11-и с девет извоювани точки.