Отборът на Аталанта победи с 3:2 Наполи при гостуването си

...

Аталанта излъга Наполи в голово шоу

Отборът на Аталанта победи с 3:2 Наполи при гостуването си на стадион „ Диего Армандо Марадона “.

Гостите поведоха още в 7-ата минута посредством украинският национал Руслан Малиновский. Пет минути преди почивката, „ партенопеите “ изравниха с гол на Пьотр Желински.

В началото на втората част Дрийс Мертенс изведе Наполи напред в резултата, носейки цялостния поврат в Неапол. В 60-ата минута, след видеопреразглеждане не бе доказана дузпа за нарушаване против Йосип Иличич, само че пет по-късно Мерих Демирал изравни, а след още пет пристигна и следващият поврат в мача – Ремо Фройлер осъществя, като голът му се оказа и решителен.

Швейцарският полузащитник донесе победа на бергамаските, с която отборът от Северна Италия събра 34 точки и е единствено на две от Наполи, който преди кръга бе водач в калчото.

Със загубата неаполитанци останаха на трета позиция в таблицата, на точка зад Интер и две зад новия водач Милан.