Отборът на Астън Вила постигна победа с 2:0 при визитата

...

Астън Вила удари Челси в Лондон и измести сините“ от топ 10 във Висшата лига

Отборът на Астън Вила реализира победа с 2:0 при визитата си на Челси в дуел от 29-ия кръг на британската Висша лига.

„ Виненочервените “ откриха резултата на стадион „ Стамфорд Бридж “ в 18-ата минута, когато Дъглас Луис пусна дълго извеждащо подаване малко пред наказателното поле на гостите от Бирмингам в половината на „ сините “, където Марк Кукурея в опит да почисти топката с глава я продължи към Оли Уоткинс, който с мек удар от въздуха трансферира вратаря Кепа Арисабалага за 1:0.

В 35-ата минута изстрел на Бен Чилуел от състава на Челси се отби в десния непряк дирек на вратата, защитавана от Емилиано Мартинес, а в самия завършек на полувремето попадение на Чилуел с глава след центриране от ъглов удар не бе зачетено поради нарушаване на играча на домакините против Ашли Йънг от отбора на Вила.

„ Лъвовете “ удвоиха преднината си в 56-ата минута посредством Джон Макгин, който с изстрел от дъгата на пеналтерията на Челси прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на стража Кепа.

В класирането Астън Вила събра актив от 41 точки и заема деветото място, до момента в който Челси е 11-и с 38 пункта.