Отборът на Арсенал отстрани Милан в 1/8-финалите на втория по

...

Арсенал изхвърли Милан и е на 1/4-финал в Лига Европа

Отборът на Арсенал в профил Милан в 1/8-финалите на втория по мощ европейски клубен шампионат Лига Европа. Играчите на Арсен Венгер се постановиха на своя " Емирейтс " с 3:1 и по този метод с общ резултат 5:1 не престават измежду най-хубавите осем в конкуренцията.
Срещата не стартира добре за " топчиите ", като в 36` момчетата на Дженаро Гатузо поведоха след страховит гол на Хакан Чалханоглу. До края на първата част обаче домакините изравниха посредством Дани Уелбек, който се разписа след противоречива дузпа.
След почивката лондонският отбор сподели класата си и вкара нови две попадения, като при втория гол, който бе дело на Гранит Джака, сериозна неточност позволи Джанлуиджи Донарума.
Всичко най-интересно от срещата, както и видео от головете, може да видите в SportLive.bg .
Източник: actualno.com