Отборът на Арда (Кърдажали) победи с 3:0 Атлетик (Куклен) в

...

Арда продължава похода си към професионалния футбол

Отборът на Арда (Кърдажали) победи с 3:0 Атлетик (Куклен) в мач от седмия кръг на Югоизточната Трета лига и по този метод се изкачи на върха на класирането, откакто досегашният водач Ямбол загуби при визитата си на Миньор (Раднево).

През първата част домакините от Куклен затрудниха играчите на Елин Топузаков и преди почивката попадение не падна. През втората част обаче класата на Арда даде отражение в три гола. Автори бяха Ахмед Осман, Георги Стефанов и Беркай Халил. Гостите от Кърджали бяха подкрепяни от 150 души, които пропътуваха дистанцията от града им до Куклен.

Така Арда записа шеста победа в Трета лига и с актив от 19 точки е преди всичко. Отборът на Загорец също има толкоз, само че по-добрата голова разлика на кърджалии ги извежда на върха. Атлетик от своя страна остава с 10 на шесто място.