Отборът на Арда допусна тежко поражение с 0:4 от Апоел

...

Апоел Беер-Шева изхвърли Арда от Европа

Отборът на Арда позволи тежко проваляне с 0:4 от Апоел Беер-Шева в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Така с общ резултат от 6:0 израелският отбор продължава напред към идващия кръг. Днес за отбора на Рони Леви се разписаха Елтон Аколатсе в петата, Рамзи Сафури в 31-ата от дузпа, Юджийн Анза в 71-ата, а Ротем Атуел оформи крайния резултат с прелестно попадение в 83-ата минута. Резултатът можеше и да не бъде толкоз експресивен, откакто българския отбор не изигра неприятен дуел, само че опитът и класата на Апоел си сподели думата. Момчетата на Николай Киров потеглиха настървено срещата и, въпреки че позволиха ранно попадение, те сътвориха няколко отлични шансове, с цел да стигнат до попадение. Вторият гол обаче пречупи кърджалийци, а домакините умерено направляваха развоя на конфликта през втората част и стигнаха до нови две попадения. Така Арда напуща Лигата на конференциите с високо вдигната глава при дебютното си присъединяване и ще насочи напъните си към efbet Лига и Купата на България, където стигна до финала през предишния сезон. Апоел пък ще чака идващия си съпреник, който ще бъде избран от двойката Шльонск Вроцлав от Полша и Арарат Армения.
Източник: dnesplus.bg