Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа победа в Националната

...

Академик Бултекс 99 изненада Рилски спортист в луд мач с продължение

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа победа в Националната Баскетболна Лига, откакто довечера се наложи при визитата си на Рилски състезател (Самоков) с 98:87 (29:14; 14:20; 22:16; 10:25; 23:12) след продължение в последния дуел от програмата на XIII кръг от постоянния сезон.

Питър Олисемека беше над всички за спечелилите и завърши с „ дабъл-дабъл “ – 22 точки и 18 битки, Дейшон Найт и Васил Бачев прибавиха надлежно по 21 и 20 точки, а Младен Виткович и Александър Груев приключиха надлежно с по 15 и 14 точки.

Йордан Бозов бе над всички е селекцията на самоковци – 23 точки, а Малик Диме се регистрира с двойни индикатори – 18 точки и 11 битки.

Баскетболистите на Академик започнаха по-добре срещата, като изпозлваха всеки късмет и съумяха да се откъснат напред с 29:14 след първите 10 минути. През втората четвърт домакините съумяха да се съвземат от неприятния старт на мача и започнаха да топят изоставането си, като на почивката Рилецо изоставаше с девет точки – 34:43.

В минутите след почивката двата тима още веднъж си размениха функциите, като пловдивските „ студенти “ възвърнаха двуцифрения си задатък – 65:50, само че в заключителните 10 минути от постоянното време самоковци се развихриха и изцяло заличиха изоставането си, което прати мача в продължение – 75:75.

Противно на всички упования, в спомагателните пет минути баскетболистите на Рилски състезател още веднъж отстъпиха самодейността на противника, а гостите от Пловдив единствено това и чакаха.

Васил Бачев и компания бяха безпощадни в продължението, като за следващ път в този мач разликата стана двуцифрена, а последния съдийски сигнал прозвуча при 98:87 в интерес на Академик Бултекс 99.

Рилски състезател – Академик Бултекс 99 87:98 (14:29; 20:14; 16:22; 25:10; 12:23)

Рилски състезател: Георгиев 10, Маринов, Гуджино 8, Дженкинс 9, Харис 11 (Бозов 23, Маринчешки 5, Хаджирусев 3, Васов, Диме 18)

Академик Бултекс 99: Груев 14, Бачев 20, Виткович 15, Найт 21, Олисемека 22 (Христов 2, Секулов 2, Николов, Вуйович 2)