Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа нова победа в

...

Академик Бултекс 99 подчини моряците

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа нова победа в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Черно море Тича (Варна) със 71:62 (23:13; 19:18; 20:13; 9:18) в дуел от XXIV кръг.

Никола Маравич беше най-резултатен за спечелилите – 17 точки, а Васил Бачев добави 14 точки.

Симеон Илиев вкара 18 точки за „ моряците “, а Цветослав Острев завърши с 14 точки.

Пловдивчани поеха самодейността при започване на дуела и доближиха до двуцифрен задатък – 23:13, като във втората четвърт играта се изравни, само че все пак, до почивката разликата в интерес на Академик Бултекс 99 се резервира непроменена – 42:31.

През третата четвърт домакините натиснаха и усилиха преднината си до 18 точки – 62:44, като в заключителните 10 минути баскетболистите на Академик понижиха темпото, само че това не промени нищо и последния съдийски сигнал прозвуча при 71:62 в интерес на пловдивчани.