От януари жени ще могат да се записват доброволно в

...
От януари жени ще могат да се записват доброволно в
Коментари Харесай

Гърция ще приема жени във въоръжените сили

От януари дами ще могат да се записват непринудено в сухопътните въоръжени сили на страната, оповестява БНР. Това ще даде на дамите право за непрекъсната работа също в пожарната и в полицията.

 

Някои частни университети оповестиха, че ще изплащат половин стипендия на студентки, които влязат непринудено във армията.

 

Все още министерството на защитата не е съобщило за месечното възнаграждение и други условия и бонуси за привличане на дами.

 

Според министърът на защитата Никос Дендиас задачата е да се промени „ културата на мислене “ и при нужда дами да са подготвени да служат дружно с мъже. Ще се основат обособени подразделения единствено за дами от 100 до 150 души. Сега дамите съставляват 17% от гръцките въоръжени сили, сподели министър Дендиас, само че те са най-вече в администрацията.

 

Гръцките управляващи допускат, че ще има огромен интерес към новата опция.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР