От утре сутринта 35-ма военнослужещи от армейското поделение в Хасково

...
От утре сутринта 35-ма военнослужещи от армейското поделение в Хасково
Коментари Харесай

Военни се включват в потушаването на новия огън в Сакар

От на следващия ден сутринта 35-ма военнослужещи от армейското отделение в Хасково с техника се включват в потушаването на новия пожар в Сакар планина, който избухна по обед през днешния ден, заяви пресцентърът на регионалната администрация в Хасково.

Областният шеф Станислав Дечев е изискал намесата и на военните. На терена на бедствието сред селата Филипово, Присадец, Маточина и Варник в помощ на екипите от сутринта ще бъдат и доброволните формирования от Свиленград и Тополовград. Рано сутринта от пожарната в Бургас ще изпратят и тежка верижна машина, която да пресече пътя на огъня.

Силният пожар до 20 часа довечера е обхванал над 1200 декара повърхност, горят сухи треви и шубраци. Огънят е надалеч от обитаемоте места и няма заплаха за хората от околните села, както и застрашени икономически обекти, домове, селскостопански площи, твърдят от държавната администрация.

Тази нощ на терен остават да работят пет противопожарни екипа и три екипа с техника от Държавното горско стопанство. Ситуацията е комплицирана. Пламъците са в мощно пресечена околност и се гаси най-вече на ръка. Както и при пожарите в региона преди седмица, които унищожиха над 7000 декара с шубраци и лесонепригодни площи, главната версия за възникването и в този момент е човешка безнаказаност.

Преди 10 дни същият регион на Хасковска област бе обзет от три огромни пожара с обща повърхност към 10 000 декара.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР