Илхан Андай : Каквито и решения да вземе ЦИК за ДПС, те ще звучат като предизборен дразнител
„ От този час нататък, каквито и решения да вземе ЦИК във връзка с, те ще звучат като избирателен дразнител, само че няма да имат правна стойност. Всичко е в полето на Върховния административен съд ”. Това съобщи журналистът Илхан Андай в „ Офанзива с Любо Огнянов ” по NOVA NEWS по отношение на проблема с регистрацията за изборите на двете фракции на партията.
В 17.00 ч. в събота изтече срокът, който Централната изборна комисия даде на двете обединения „ Движение за права и свободи - Ново начало " и „ Демокрация, права и свободи - " да показват документи, които да демонстрират, че партията не е част от състава им.
Това се наложи, защото съгласно условията на Изборния кодекс една партия може да взе участие във вота единствено в една коалиция.
В момента участва и в двете обединения.




