МВР: Зараза с антракс плъзна към Разградско
От пресцентъра на ОДМВР - Разград оповестиха, че е разкрита противозаконна касапница в Исперихско, в която са били превозени животни от новото огнище на антракс в Силистренско. Полицията и Областната дирекция по сигурност на храните (ОДБХ) към този момент подхващат засилен надзор върху извозването на животни на територията на цялата област.
Нелегален импорт на заболели животни
По предписание на шефа на ОДМВР - Разград старши комисар Петър Ванев са стартирали всеобщи взаимни инспекции. В хода на инспекциите униформените откриват, че незаконно взети животни от инфектирания обект са превозени към Разградска област за преправка и продажба на месото.
Органите на реда са локализирали лице в Исперихско, което стопанисва противозаконната касапница. Обектът е неотложно запечатан, като полицията е поела 24-часова въоръжена защита на мястото, която ще остане до излизането на формалните резултати от взетите проби.
Издирват всички контактни лица
Институциите предизвестяват за сериозен риск за здравето на хората, които са имали допир с животните. " Случаят е изключително рисков поради забавянето на диагностиката и лекуването, както и заради обстоятелството, че са били преработвани животни в тежко положение или гибел ", показват от разградската полиция. В момента тече процедура по търсене на всички контактни лица.
Полицейската акция е директно разследване от избухналото в понеделник огнище на антракс в биволовъдна плантация в силистренското село Черногор. По данни на Българската организация по сигурност на храните (БАБХ), досега там са умрели 9 животни. Институциите разкриха, че животните са били лекувани скрито в продължение на към 30 дни от ветеринарен доктор, без управляващите да бъдат известени за болестта. Към днешна дата здравните управляващи са открили 13 души, които са били в директен контакт със болестта в Черногор
Нелегален импорт на заболели животни
По предписание на шефа на ОДМВР - Разград старши комисар Петър Ванев са стартирали всеобщи взаимни инспекции. В хода на инспекциите униформените откриват, че незаконно взети животни от инфектирания обект са превозени към Разградска област за преправка и продажба на месото.
Органите на реда са локализирали лице в Исперихско, което стопанисва противозаконната касапница. Обектът е неотложно запечатан, като полицията е поела 24-часова въоръжена защита на мястото, която ще остане до излизането на формалните резултати от взетите проби.
Издирват всички контактни лица
Институциите предизвестяват за сериозен риск за здравето на хората, които са имали допир с животните. " Случаят е изключително рисков поради забавянето на диагностиката и лекуването, както и заради обстоятелството, че са били преработвани животни в тежко положение или гибел ", показват от разградската полиция. В момента тече процедура по търсене на всички контактни лица.
Полицейската акция е директно разследване от избухналото в понеделник огнище на антракс в биволовъдна плантация в силистренското село Черногор. По данни на Българската организация по сигурност на храните (БАБХ), досега там са умрели 9 животни. Институциите разкриха, че животните са били лекувани скрито в продължение на към 30 дни от ветеринарен доктор, без управляващите да бъдат известени за болестта. Към днешна дата здравните управляващи са открили 13 души, които са били в директен контакт със болестта в Черногор
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




