Борисов: ГЕРБ подготвя новите си лица за алтернативно правителство
От първенец във финансовата сфера България към този момент е с действителна наказателна процедура. Това съобщи в Кюстендил водачът на ГЕРБ Бойко Борисов.
„ ГЕРБ в никакъв случай не сме се оправдавали с никого, а правехме това, което би трябвало. Неслучайно цяла Европа говореше за финансовата дисциплинираност на България и бяхме отличникът на Европа с над 99,8% усвоени еврофондове. А в този момент, още през първия месец, влязохме в наказателна процедура. По време на най-тежката икономическа рецесия в света ГЕРБ бяхме в ситуацията на „ Прогресивна България “, само че още през първата година затегнахме коланите, изчистихме дефицитите и излязохме на остатък “, разяснява Борисов.
„ Вместо да поемат отговорност, те дават с 2 милиарда повече на същите компании, за които споделяха, че са олигарси. Припомням ви, че с 14 милиарда лв. повече за една година събра държавното управление „ Желязков “. А Радев в този момент залага по-малко. Защо? Каква е повода? Ако е имало обири, както споделяха, за какво теглят 6 милиарда евро нов дълг? Нали като спрат кражбите, би трябвало да „ хартисат “? “
„ В настоящия кабинет има министри, които в това число и по два пъти са били министър председатели, като Гълъб Донев. Шишков за трети път е министър, Демерджиев също. Те не се учат, само че излизат и приказват все едно в този момент са се родили. Не сме с бяла памет, както споделя Радев. Имаме доста добра памет “, уточни водачът на ГЕРБ.
В Кюстендил Борисов се включи в Националната академия „ Нови мозъци “.
„ ГЕРБ приготвя новите лица на партията, с цел да сме подготвени да предложим различно държавно управление. Така вършат систематичните партии. Целта пред нас в този момент е да разработим и предложим политики за идващите 10-20 години “, сподели още той.
„ ГЕРБ в никакъв случай не сме се оправдавали с никого, а правехме това, което би трябвало. Неслучайно цяла Европа говореше за финансовата дисциплинираност на България и бяхме отличникът на Европа с над 99,8% усвоени еврофондове. А в този момент, още през първия месец, влязохме в наказателна процедура. По време на най-тежката икономическа рецесия в света ГЕРБ бяхме в ситуацията на „ Прогресивна България “, само че още през първата година затегнахме коланите, изчистихме дефицитите и излязохме на остатък “, разяснява Борисов.
„ Вместо да поемат отговорност, те дават с 2 милиарда повече на същите компании, за които споделяха, че са олигарси. Припомням ви, че с 14 милиарда лв. повече за една година събра държавното управление „ Желязков “. А Радев в този момент залага по-малко. Защо? Каква е повода? Ако е имало обири, както споделяха, за какво теглят 6 милиарда евро нов дълг? Нали като спрат кражбите, би трябвало да „ хартисат “? “
„ В настоящия кабинет има министри, които в това число и по два пъти са били министър председатели, като Гълъб Донев. Шишков за трети път е министър, Демерджиев също. Те не се учат, само че излизат и приказват все едно в този момент са се родили. Не сме с бяла памет, както споделя Радев. Имаме доста добра памет “, уточни водачът на ГЕРБ.
В Кюстендил Борисов се включи в Националната академия „ Нови мозъци “.
„ ГЕРБ приготвя новите лица на партията, с цел да сме подготвени да предложим различно държавно управление. Така вършат систематичните партии. Целта пред нас в този момент е да разработим и предложим политики за идващите 10-20 години “, сподели още той.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




